0 Kč

Cestuje s námi panenka. Nebo spíš kamarádka? 

 

Máme novou kamarádku. Jmenuje se Grandelina. Přišla za naší Nelinkou, protože toho na ní bylo hodně. Každá holčička přece potřebuje kamarádku jen pro sebe, se kterou bude všechno snazší. My už ji ale milujeme všechny. Grandelina s námi vyráží na cesty i výlety a prostě už patří do rodiny. U nás to bylo takhle:

Nelinka se chystá do nové školky. Bude tam spousta nových kamarádů, nová paní učitelka ale také nové strachy, obavy a maminka bohužel nemůže být všude s ní i když by ráda. Přišel také čas, kdy se snaží zvyknout si na samostatné spaní v pokojíku. Kde zrovna maminka být nemůže, tam Grandelina může.

   

Panenka jako živá

S těmito myšlenkami v hlavě jsem se pustila do veliké panenky. Chtěla jsem, aby vznikla taková, která se stane kamarádkou a parťákem. Která moje holky obejme, když já zrovna nebudu moct. Gandelina má asi 100 cm. Střih jsem promýšlela nejdéle. Kdyby to byl jen obyčejný hadrový panák, šlo by to jednodušeji. Taková panenka ale musí umět posedět na čajovém dýchánku, dát ruku přes rameno u táboráku nebo ohýbat nohy při divokém společném tanci. Ušila jsem ji tedy z více dílů, aby měla proporce více podobné lidskému tělu. Díky ušitému zadečku je možné ji posadit a nekácí se do všech stran. 

Myslela jsem také na to, aby byla co nejpříjemnější na dotek. Vlásky má tedy z plyše a tělo z bavlny. Je naplněna anti alergenním vláknem. Možná jsem to s těmi příjemnými materiály přehnala. Mám teď pořád chuť ji holkám brát a mazlit se s ní sama.

Aby byly společné hry zajímavější, vymyslela jsem jí lákavý rozcuch z vlásků, které můžou holky česat a motat, jak se jim zachce. A její krásné účesy doplňují i stylové outfity. Holky ji neustále oblékají do vlastního oblečení a zkouší nové a nové modely. 

Na cesty i na lumpárny

Vznikla zkrátka proto, aby Nelinka zvládala všechno snáz. Aby se spolu mohly chytit za ruku a vyrazit za novým dobrodružstvím. A abychom zjistili, jestli s námi panenka zvládne opravdu všechno, vzali jsme ji s námi rovnou k moři. Na pláži se jí líbí, povaluje se, staví s námi hrady z písku a leze po stromech. Nebojí se ničeho. A nebojím se ani já. Vím totiž, že ji mohu hodit do pračky a bude zase jako nová. Chcete také sledovat dobrodružství Grandeliny téměř v přímém přenosu?

Najdete ji na instagramu. #Grandelina 

Už se těšíme na nové zážitky s novou hračkou. A kdyby někde nějaká holčička potřebovala také takovou parťačku, ráda jí s tím pomohu.